Najczęstsze komplikacje kobiet na emeryturze
W wypadku kobiet po 50-tym roku życia statystyki są fenomenalne: zostają daleko w tyle za mężczyznami, jeśli gra toczy się o gotowość do przejścia na emeryturę.

kuchnia dojrzałej kobiety

Damy w średnim wieku bezbłędnie zdają sobie kwestię z tego dylematu oraz tego, jak niezmiernie je to dotyka. Przeanalizujmy niektóre z przyczyn, dla jakich tak się stało, i sposoby, w które damy mogą zapobiegać zagwozdkom na emeryturze.

Dama na emeryturze a kłopoty pieniężne
W wielu specjalizacjach damy w tym samym wieku nie zarabiały tyle samo, co mężczyźni. Ponadto ich kariera pozostała przerwana w związku z posiadaniem dzieci i przebywaniem w mieszkaniu, co miało związek z tym, że musiały kształcić własne dzieci. W co niektórych wypadkach porzucając własne aspiracje zawodowe, zaczęły podróżować z małżonkiem, kiedy mógł rozwijać własną karierę. Kiedy panie te były gotowe do ponownego wejścia na rynek pracy, straciły drogocenny czas oraz dochody, a także składki na zabezpieczenie społeczne.
Kolejnym elementem prowadzącym do braku gotowości pań jest to, iż kobiety są naturalnymi opiekunami swojej rodziny, istnieją niezliczone przypadki, w jakich panie musiały poprzednio odchodzić z pracy. Są to osoby pozostające w mieszkaniu, zapewniające niezbyteczną opiekę dziecku specjalnej troski, starszym rodzicielom lub ewentualnie teściom oraz pewnie choremu mężowi. Oprócz tego wszystkiego, przyspieszenie wskaźnika rozwodów dla osób ponad 50-tego roku życia, przyczyniło się do niestabilności pieniężnej kobiet. Niepokój otaczający tę realność pogarsza fakt, że kobiety zazwyczaj żyją dłużej niż mężczyźni i na ogół mają więcej kłopotów medycznych.